Aktualności Lista aktualności

2021-09-10 2 Puchary Polski i 8 medali na Mistrzostwach Mazowsza Kadetów w Warszawie

W dniach 10-11.09 w Warszawie na Akademii Wychowania Fizycznego, 10tka Egidziaków w całości reprezentująca sekcję z Biskupca, udała się na Puchar Polski Kadetów w Kick Light i Mistrzostwa Mazowsza Kadetów w Pointfighting

Był to kolejny udany weekend w wykonaniu Naszych zawodników, którzy 10 razy stawali na podium.???????????? Dodatkowo Hanna Nowakowska została wybrana najlepsza zawodniczką wśród dzieci w formule Pointfighting????.????

????Puchar Polski w Kicklight wśród kadetów młodszych -42kg, zdobyła Barbara Budek, która w finale udanie zrewanżowała się za porażkę poniesioną na Mistrzostwach Polski z Judytą Szewczyk z Klubu Shark Łódź.

Basia dołożyła do tego jeszcze dwa srebrne medale w formule walk pointfighting w kategorii -42kg i -47 kg.

???? Brąz na Pucharze Polski zdobyła również Maja Wojnicz, która w półfinale w kategorii Kicklight kadetów starszych - 50 kg, przegrała po dobrej walce z Aleksandrą Paczkowską z Ninja Academy Warszawa. Jak na razie jest to największe osiągnięcie Maji w Kickboxingu.

????Natomiast medalistami Mistrzostw Mazowsza w pointfightingu zostali również:

➡️ Wspominana już wcześniej Hanna Nowakowska ????????, która w kategorii dzieci +36 kg wszystkie swoje pojedynki skończyła przed czasem ( finałowy pojedynek stoczyła z koleżanką ze swojego Klubu) i zasłużenie wygrała swoją kategorię zostając wybrana również Najlepsza zawodniczką wśród dzieci.

➡️ W tej samej kategorii dzieci + 36 kg ???? miejsce zajęła Lena Kowalska, która udanie przebrnęła przez całe eliminacje, a półfinał skończyła przed czasem.

➡️ ????srebro i brąz ????zdobył Wojciech Nowakowski, który cały turniej walczył z kontuzją pleców. O ile w kategorii - 57 kg radził sobie bardzo dobrze wygrywając raz po raz swoje pojedynki, gdzie dopiero w finale poniósł porażkę z Jakubem Kasprowiczem z Ninja Academy Warszawa, tak w kategorii niższej po wygranym pierwszy pojedynku kolejny musiał oddać walkowerem z powodu nasilającego się bólu.

➡️ Srebrny krążek dołożył jeszcze Aleksander Burczyk ???? w kategorii kadet młodszy +47 kg, przegrywając swój pojedynek finałowy że Stanisławem Nowickim KSCT Piaseczno.

➡️ ???? brązowy medal w kategorii kadet młodszy -28 kg zdobyła Lena Bartlewska, dla której był to debiut w turnieju.

➡️Niestety w eliminacjach odpadli pozostali Nasi zawodnicy: Kinga Wieczorek, Mikołaj Kania oraz Arkadiusz Żabińsk, którzy mimo wielkiego zaangażowania musieli pogodzić się z goryczą porażki.

????Podsumowując był to udany turniej dla Naszych zawodników zdobywamy w sumie:

????????Złoto i brąz na Pucharze Polski Kicklight kadetów oraz 1????złoty, 5 srebrnych???? i 2 brązowe medale, a także tytuł Najlepszego zawodnika na Mistrzostwach Mazowsza Kadetów w Pointfightingu.

Dziękujemy gospodarzom Fundacja Sportowy Talent Wojciech Wiertel- trener sportów walki Polski Związek Kickboxingu za świetnie przeprowadzoną imprezę. Było miło gościć w stolicy.